طراحی لوگو شرکت هواپیمایی دنا

طراحی لوگو شرکت هواپیمایی دنا

1) لوگو چیست و چه چیزی را نمایش می دهد ؟

قبل از اینکه طراحی یک لوگو رو شروع کنید ابتدا باید یک درک درست از اون داشته باشید و اینکه قراره چه چیزی رو اون به مخاطب بیان کنه و شما چه کاری باید انجام بدید . یک لوگو فقط یک علامت نیست ، یک لوگو نشان دهنده نام تجاری کسب و کار از طریق استفاده از شکل ، فونت ، رنگ و یا تصاویر است .

یک لوگو برای جلب اعتماد مفید هست یا به عبارتی شناخت و تحسین یک شرکت یا محصول و این مهم وظیفه ما طراحان لوگوست تا با طراحی آن بتونیم این کار رو به انجام برسونیم .

لوگو یا کاملا گرافیکی (نماد / آیکون) و یا از نام سازمان (علامت متمایز کننده یا wordmark) تشکیل شده. به طور معمول و رایج از لوگو برای نام یا نماد تجاری استفاده میکنند .

در آخر تعریف خود من از لوگو : لوگو تجسم اجسام و نمایش عقاید و افکار یا به عبارتی بهتر ، تجسم تصویر یک سازمان است .

2) دانستن اصول موثر در طراحی لوگو حرفه ای

خوب ! حالا که شما دیگه میدونید که لوگوها قراره چه کاری انجام بدن باید یاد بگیرین که یک لوگو چطور به یک لوگو بزرگ تبدیل میشه یا به عبارتی میخوام در این قسمت قوانین اساسی و اصول موثر طراحی لوگو ها رو توضیح بدم .

1. لوگو باید ساده باشد 

طراحی آرم ساده باعث میشه این مجوز رو داشته باشیم که لوگو ما خیلی زود و آسان به رسمیت شناخته بشه و در ذهن مخاطب قرار بگیره .

2. لوگو باید به یاد ماندنی باشد 

علاوه بر اصل ساده بودن ، لوگو باید در عین حفظ سادگی به یاد ماندنی بمونه تا یک لوگو مناسب داشته باشیم .

3. لوگو باید بی انتها باشد

تاثیر یک لوگو باید بی انتها و پایان ناپذیر باشه . باید ببینیم آیا لوگو ما تا 10 ، 20 یا 50 سال دیگه هم موثر و پایدار هست یا نیست ؟

4. لوگو باید همه کاره باشد

یک لوگو موثر باید امکان کار با انواع رسانه ها و برنامه های کاربردی رو داشته باشه به همین دلیل لوگو در قالب بردار درست میشه تا مطمئن باشیم که در هر مقیاس و اندازه ای از اون رو میتونیم داشته باشیم . همچنین در طراحی لوگو باید از یک رنگ استفاده کرد .

ادامه  را در  اینجا بخوانید : طراحی لوگو حرفه ای | 5 قدم تا لوگو حرفه ای

مطالب مرتبط:

طراح لوگو | طراحی لوگو | طراحی نشانه

طراحی لوگو حرفه ای – طراحی لوگو

لوگو تایپ آنلاین | نمونه لوگو تایپ

طراحی لوگو استاندارد

Summary
طراحی لوگو شرکت هواپیمایی دنا
Article Name
طراحی لوگو شرکت هواپیمایی دنا
Description
طراحی آرم ساده باعث میشه این مجوز رو داشته باشیم که لوگو ما خیلی زود و آسان به رسمیت شناخته بشه و در ذهن مخاطب قرار بگیره .
Author
Publisher Name
مهر شبکه
Publisher Logo

مطالب مرتبط