طراحی پوستر حرفه ای

طراحی پوستر حرفه ای | طراحی پوستر

طراحی پوستر حرفه ای چیست؟

پوستر چیست

پوسترها آثار میرایی هستند اما پاره ای از آنها در عین گذرا بودن نیز ماندنی اند .
پوستر نخستین هنر پاپ و نخستین فرم هنری بود که به چیزهای زندگی عادی به شیوه خاص خودش یعنی بی پروایی محض و پیش پا افتادگی محض پرداخت . پوستر هنری برونگر است .
در هنگام طراحی یک پوستر باید در مرحله اول موارد استفاده آن مورد نظر قرار گیرد .
امروزه اکثر ارتباطات روزمره وابسته به تبلیغات است ، تبلیغاتی همگانی و موثر در زندگی ، تبلیغاتی برای به جریان افتادن و پیشرفت ارتباطات ، عرصه خدمات و کالاها و … ، تبلیغاتی برای فراخوانی ، هشدار دادن ، باز داشتن ، تشویق و ترویج کردن ، … و مؤثرترین ابزار تبلیغاتی که می تواند جوابگوی تمامی این مسائل شود پوستر است ، که در دید همگان عرضه می شود و به دلیل قابلیت و گنجایش موارد بیشتری که در مورد موضوع دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .
محل نصب پوستر ، جنس پوستر ، چگونگی انجام مراحل تکنیکی و چاپ پوستر ، وسایل نصبی پوستر و … از مجموعه عواملی است که در این پژوهش به آنها می پردازیم .

طراحی بروشور

پوستر نخستین هنر پاپ و نخستین فرم هنری بود که به چیزهای زندگی عادی به شیوه ویِژگزینشه خودش یعنی بی پروایی محض و پیش پا افتادگی محض پرداخت . پوستر هنری برونگراست.در طراحی پوستر می بایست در وهله اول موارد مصرف آن مورد نظر قرار گیرد.
امروزه اکثر ارتباطات روزمره وابسته به تبلیغات است تبلیغاتی همگانی تاثیر گذار در زندگی تبلیغاتی برای به جریان افتادن پیشرفت ارتباطات عرصه خدمات کالاها … تبلیغاتی جهت فراخوانی ، هشدار دادن باز داشتن ، تشویق و ترویج کردن … موثر ترین وسائل تبلیغاتی که می تواند جوابگوی همه این موارد شود پوستر است ، که در دید همگان عرضه می شود به قابلیت و گنجایش موارد زیادتری که در مورد موضوع دارد بیشتر مورد مصرف قرار می گیرد. محل نصب پوستر ، جنس پوستر چگونگی انجام مراحل تکنیکی و چاپ پوستر ، وسایل نصبی پوستر … از مجموعه عواملی است که در این پژوهش به آنها می پردازیم.
در اواخر قرن نوزدهم میلادى بر تاثیر تحولات مصورسازى پیوند نزدیکى که بین نقاشى چاپ برقرار شده بود، پدیدهٔ تازه‌اى موسوم به پوستر یا آفیش یا پلاکارد بوجود آمد. پوستر بعنوان نوعى طرح گرافیکى به مقولهٔ نمایش تبلیغ تعلق دارد که در آن باید تصویر کلمات به شکل مختصر، ارتباط با یک مفهوم واحد و به یآدم اندنى باشند.
پیش از چاپ سنگی، پوسترها مانند کتاب بهشیوه چاپ برجسته و با جوهر مشکى و گاه با قالب‌هاى چوبى چاپ مى‌شدند. با گذشت چندین دهه از تاریخ ظهور عکاسی، این امکان وجود نداشت که عکس زیبا را در ابعاد بزرگ با شمار انبوه تکثیر کنند. در این دوره اکثرا ً نقاشان طر‌ح‌هاى پوستر را نقاشى مى‌کردند. عکس بصورت دستى بر سطح مستویى لوح چاپ منتقل مى‌شد. این نحوه تا بعد از جنگ دوم جهان ى هم رواج داشت. پوستر يك رسانه و وسائل براي اطلاع‌رساني است. طبق تعريفي كه در ديكشنري‌ها آمده پوستر يك صفحه‌ايست كه بر روي ديوار نصب مي‌شود ، ماموريتي براي اطلاع‌رساني دارد آگاهي مي‌دهد و مطلبي را مي‌رساند. در اواخر قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم نيازهاي اجتماعي و فرهنگي ايجاب مي‌كرد كه يك چنين وسائل ي بوجود بيايد. در نتيجه مي‌توانيم بگوييم پوستر ، بدنبال رفع نيازهاي جامعه به مدد كار تبادل اطلاعات در سطح جامعه آمد. چنانچه تاريخ را نگاه كنيم ، مي‌بينيم كه درفاصله جنگ اول دوم جهان ي نقش پوستر در تبليغات جنگ خيلي شاخص و قابل تامل است. در آلمان در تبليغات سياسي كه منجر به روي كار َآمدن نازي‌ها شد نقش پوستر انكار كردني نيست. زمان جنگ هم غير از رسانه‌هاي ديگر مثل راديو ، پوستر در تهيج و تشويق مردم نقش مهمي داشت اطلاع‌رساني خيلي تاثیر گذار ي در موارد مربوط به جنگ داشت. در كتاب‌هاي تاريخ پوستر مي‌بينيد كه اين رسانه در زمان جنگ چه وسائل قدرتمندي بوده است. بعد از جنگ هم نقش پوستر در بخش‌هاي سازندگي اقتصادي و . . . ديده مي‌شود و مي‌بينيم كه در تبليغات تجاري و فرهنگي جايگاه معین ي پيدا مي‌كند. پوستر خـبر مي‌دهد ، آگاه مي‌كند ، كالا را مي‌فروشد مردم را به شركت در موارد اجتماعي ترغيب مي‌كند مطالب ديگر.
اولین انگیزشی که پوسترها را به عنوان یک اثر معرفی کرده در سال ۱۸۷۰ صورت گرفت . در سال ۱۸۸۶ جونر کرت (۱۹۳۳-۱۸۳۶ ) پوسترهایی را در چاپخانه در پاریس عرضه کرد که برای رنگ گذاری در آنها از تکنیک چاپ سنگی سود می برد.
در سال ۱۸۶۹ وقتی که اولین پوستر های کرت ظاهر شدند در آن کارهای کوچک تبلیغاتی نمونه های نو و تازه ای از طرح نمود پیدا کردند بعد از آن به صورت اساس تکنیک های پوستر در آمدند.
این مسئله شد تا کرت اولین نااست که در جهان ی پوستر بر زبان می آمد . این بدان مفهوم نیست که طرحهای وی در زمره کارهای استاد کاران هنر قرار گیرد ولی با این وجود بیش از هزاران پوستر از کارهای او از عبارت کارهای با شکوه هنری به حساب می آیند برای بازنگری کارهای بزرگ دیواری اش نصب در کنار خیابانها را ارجع می دانست . موفق یت مواد و مصالح در نشان دادن هنرهای ظریف و زیبا به وسیله پوسترها خیابانها را به عنوان یک نمایشگاه هنری به مردم شناساند.
پوسترهای کرت دو چیز را به ارمغان آوردند یکی تکنیک های سنتی دیگری تقدیر از هنر بر روی دیوارهای بزرگ . ولی عنصر اصلی مهم در کارهایش همان مردمی بودنشان است . از عبارت پروگرام های جاری در انگلستان و فرانسه سالیان متمادی استفاده از طرح به منظور زنده پر جلوه شدن سیرکها فضاهایی مانند آن بود . اکنون تی که در پوسترهای کرت وجود داشت مثل شفافیت ، و روان بودن و فرار بودن شاید از بال پروانه هایی که در زمان کار نزد خود نگه می داشت الهام گرفته باشد . ته رنگهایی که به صورت لایه های حساس با کمترین خرده گیری رنگی به صورتی بسیار زیاد عالی در صفحه جای می گرفتند تأثیراتی را پدید آوردند که محصولات فرهنگی را به صورتی کاملا سنجیده ارائه می کرد. تأثیرات بیشتر شدن یافته کرت بر روی هنرمندان جوانتر در پوسترها به صورت اختصار در ساختار و سادگی و صآسان بیان در آمد. کارهای او همیشه در مراحل اولیه مسیری که در آنها قرار گرفته بودند باقی می ماندند . یک مورد تزئینی در زندگی اجتماع تنها در جایی وجود داشت که پوستر ها ظاهر می شدند.

 

نمونه کار های طراحی پوستر حرفه ای:

پوستر حرفه ای – طراح پوستر

طراحی پوستر اپلیکیشن مقصود خلقت

Summary
طراحی پوستر حرفه ای | طراحی پوستر
Article Name
طراحی پوستر حرفه ای | طراحی پوستر
Description
طراحی پوستر حرفه ای آثار میرایی هستند اما پاره ای از آنها در عین گذرا بودن نیز ماندنی اند . پوستر نخستین هنر پاپ و نخستین فرم هنری بود که به چیزه
Author
Publisher Name
مهر شبکه
Publisher Logo

مطالب مرتبط