پوستر سخن حضرت آقا در مورد فضای مجازی

پوستر سخن حضرت آقا در مورد فضای مجازی

ویژگی های طراحی پوستر:

1- توجه  بیننده را به خود جلب کند و وی را به پیگیری و خواندن آن ترغیب کند.
2-  به شیوه ای منطقی دارای نظم با شد.
3- مخاطب را در برابر خود متوقف  کند (مثلا” حداقل برای 15 ثانیه  بتواند مخاطب را کنجکاو کند) .
4- به  خوبی مخاطب خود را بشناسد
5- بتواند با مخاطب خود ارتباطی بی واسطه  برقرار کند و معما گونه و گنگ نباشد.
6- نوشته هایی که جهت خوانده شدن  ایجاد شده اند خوانا باشند.
7- آمیزش جذابی از حروف و تصاویر را به  نمایش بگذارد.(بسیار مهم)
8- به خوبی عناصر اصلی طراحی را به خدمت  بگیرد.
9- بتواند به نحو احسن مفهوم اصلی پیام را به مخاطبین خاص خود  منتقل کند.
10- علاوه بر دید بصری، تفکر مفهومی را نیز در بیننده القا  کند(بسیار مهم)
به هر شکل پوسترها باید به گونه ای با شند که بتوانند  در انتقال پیام تا ثیر گذار باشند.
در شروع کار پوستر قبل از هر کاری باید فکر و تجسم دقیقی از آنچه می  خواهید داشته باشید. اطلاعات مهم و کلیدی را انتخاب کرده و به نسبت اولویت  آنها را طبقه بندی کنید. در جستجوی ایده ای ناب و متفاوت بگردید و از تکرار  ایده های گذشته و استفاده از ترفند های نخ نما در بیان یک موضوع خودداری  کنید.(این قسمت از کار بیشترین اهمیت را دارد تا جایی که همواره صاحب پوستر  کسی است که ایده ی خلق آن را داده است)در ادامه فضاهای رنگی را به تناسب  موضوع در یک کاغذ اتود نموده سپس ترکیبهای تصویری که انتخاب شده و یا می  خواهید طراحی کنید را در کادر پوستر خود مورد آزمون قرار دهید. نقطه کانونی  و یا نقاط طلایی که می تواند مخاطبان را جذب پوستر نماید را در نظر  بگیرید. شیوه نوشتاری، انتخاب فونت و یا طراحی و اجرای فونت، تاکیدها،  اشارات و غیره … را در طراحی اولیه پوستر خود نشان دهد. پس از اتود  اولیه، شروع به اجرای طرح و اتودهای ثانویه نموده تا عملکرد خود را در  ایجاد فضا های مناسب دیگر و یقین حاصل نمودن از استحکام کار، محک بزنید.  حال پس از به وجود آوردن چند طرح محکم و مطالعه شده، می توانید برای اجرای  کار، قدم اولیه را بردارید. اکنون پوستر شما با عناصر ترکیب یافته و  هماهنگی شکل یافته است.
علاوه بر موارد ذکر شده موارد دیگری چون: شناخت  ظرفیت های بصری گوناگون چون خط، حجم، تعادل، توازن، تقارن و غیره…،  اهمیت دارند. شناخت هارمونی رنگ ها و متناسب ساختن آن با موضوع پوستر و یا  محیط تاثیر گذار بر آن، دارای اهمیت ویژه ای می با شد. یا می توان گفت شنا  خت منطقی خاصیت رنگ ها و تاثیر روانی آن بر دید بصری مخاطب بسیار موثر در  جذب دید بیننده خواهد بود. پوسترها با هر عنوانی که باشند باید حس و عواطف  هنرمند را در خود جای دهند و هنرمند متعهد به دور از موضوعات رایج در بازار  و کلیشه ای، باید خلاق و نوآور بوده و همیشه آماده ارایه موضوعات جدید با  تکنیک های نو، برای مخاطبین خاص خود باشد. لذا هنری جای تفکر و تامل دارد  که بتواند با جامعه اطراف خود برخوردی تازه و ارتباطی سازنده داشته باشد.  در غیر این صورت مثل آب راکدی می ماند که بعد از مدتی می گندد. سعی و تلاش  یک هنرمند باید براساس استانداردها و ساختارهای تعریف شده، ولی با معیار و  اسلوب جدید باشد.

 

Summary
پوستر سخن حضرت آقا در مورد فضای مجازی
Article Name
پوستر سخن حضرت آقا در مورد فضای مجازی
Description
در شروع کار پوستر قبل از هر کاری باید فکر و تجسم دقیقی از آنچه می  خواهید داشته باشید. اطلاعات مهم و کلیدی را انتخاب کرده و به نسبت اولویت  آنها را طبقه بندی کنید. در جستجوی ایده ای ناب و متفاوت بگردید و از تکرار  ایده های گذشته و استفاده از ترفند های نخ نما در بیان یک موضوع خودداری  کنید.(این قسمت از کار بیشترین اهمیت را دارد تا جایی که همواره صاحب پوستر  کسی است که ایده ی خلق آن را داده است)در ادامه فضاهای رنگی را به تناسب  موضوع در یک کاغذ اتود نموده سپس ترکیبهای تصویری که انتخاب شده و یا می  خواهید طراحی کنید را در کادر پوستر خود مورد آزمون قرار دهید. نقطه کانونی  و یا نقاط طلایی که می تواند مخاطبان را جذب پوستر نماید را در نظر  بگیرید.
Author
Publisher Name
مهر شبکه
Publisher Logo

مطالب مرتبط