پوستر گرد همایی

پوستر گرد همایی

طراح پوستر
صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند. پوسترهای معمولی از نقاشی و نوشته تشکیل شده‌اند اما ممکن است یک طراح دارای نقاشی محض یا نوشته تنها باشد. طراح ممکن است برای جلب توجه و یا اطلاع رسانی بر روی دیوارها چسبانده شوند. اهداف posterچند منظوره است، یک پوستر ممکن است برای تبلیغات باشد و یا برای تکثیر یک اثر هنری با هدف اقتصادی و فرهنگی و فروش ارزان قیمت از آن استفاده شود. از پوسترها برای امور آموزشی استفاده زیادی می‌شود.

معنی و واژه پوستر

طراح poster واژه ای انگلیسی می باشد ، و در فارسی به معنای (آگهی دیواری) ، (اطلاعیه) ، (اعلان) نام گذاری شده است.

واژه دیگری که برای این مفهوم در ایران تا حدودی رایج است :واژه فرانسوی : آفیش (Offiche) واژه آلمانی : پلاکات (Plakat) .[۳]

تاریخچه poster(قرن نوزدهم)

در اواخر قرن نوزدهم ، طراح posterهای دو نقاش فرانسوی (ژول شره) و (تولوز لوترک) تاثیر چشمگیری بر روند طراح پوستر داشته اند. بعضی به شره لقب (پدر پوستر) را داده اند ، پوستر های لوترک ، بر اساس قدرت او در طراحی و شناخت رنگ و مهارتش در لیتو گرافی و نیز تاثیر پذیری از باسمه های ژاپنی بنا گردیده و اگر چه بیش از 30 پوستر از او بر جای نمانده است، ولی همین آثار معدود تاثیر زیادی بر هنر پوستر سازی داشته و برای بسیاری از هنرمندان راهگشا بوده است.[۴]

تاریخچه poster(قرن بیستم)

posterو نشانه یا لوگو در اوایل قرن بیستم رسانه ای شناخته شده و موفق بود و به ویژه در شهر پاریس ، بسیاری از هنرمندان طراح posterگرد آمده بودند. رنگهای شاد و زنده پوستر ، برای عامه مردم جذاب و دوست داشتنی بود و گاهی شبانه پوستر ها را که به تعداد محدود و برای نصب در گذر گاههای عمومی به شیوه لیتو گرافی تکثیر می شد، از دیوار ها بر میداشتند و و در منزل خود نصب یا نگه داری می کردند و امروزه بعضی از این طراح posterها در موزه ها و مجموعه های شخصی یافت می شود. پیشرفتهای فنی لیتوگرافی (چاپ سنگی) در آغاز قرن بیستم، کیفیت طراح posterهارا متحول نمود و طراحان با جسارت کافی از زمینه های تخت رنگی در آثار خود استفاده می کردند.

 

نمونه ای دیگر از کار ها:

طراحی پوستر

طراحی پوستر قیمت مناسب

طراحی پوستر | بیلبورد تبلیغاتی

طراحی پوستر سریع

طراح پوستر و انواع ان

Summary
پوستر گرد همایی
Article Name
پوستر گرد همایی
Description
صفحات کاغذی در ابعاد تقریباً بزرگ هستند که بر روی آنها نوشته‌ها، طرح‌ها، نقاشی‌ها و نظیر آن چاپ شده است. پوسترها به منظور نصب شدن بر روی دیوارها و یا دیگر سطوح عمودی تعبیه شده‌اند.
Author
Publisher Name
مهر شبکه
Publisher Logo

مطالب مرتبط